Свят

Като протест срещу заповедта на Путин: Мобилизиран руснак застреля военен

В знак на протест мобилизиран руснак произвел изстрел срещу ръководителя на местния военен комитет в сибирски град. Малко преди да открие огън, стрелецът казал „Никой няма да ходи никъде“, след което бил задържан. Пострадалият военен е в реанимация, в критично състояние

Мъж застреля ръководителя на местния военен комитет в сибирски град, съобщиха местните власти. Стрелецът е извършил опита за убийство в знак на протест срещу заповедта на президента на Русия Владимир Путин за мобилизация.

Във видеозапис, публикуван в социалните мрежи, се чува един изстрел. В следващия момент мъж пада на земята, а стрелецът е в кадър. Пред полицейските служители той се представя като 25-годишния Руслан Зинин.

Според изявлението на властите стрелецът е бил задържан от полицията по подозрение в застрашаване на живота на служител на реда и незаконно притежание на оръжие. Срещу него е образувано наказателно дело, предаде „Политико“.

Губернаторът на Иркутска област Игор Кобзев написа в „Телеграм“, че военният комисар Александър Елисеев е в реанимация, в критично състояние, а стрелецът бил незабавно арестуван.

Според очевидци стрелецът е казал: „Никой няма да ходи никъде“, малко преди да открие огън.

Това е последната демонстрация срещу масовата мобилизация на поне 300 000 войници, предприета от Владимир Путин. През последните дни руснаци протестираха срещу мобилизацията, като провеждаха митинги в цяла Русия въпреки заплахите за арест. Мнозина се опитаха да избягат от страната.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 1 седмица
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 1 седмица
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 1 седмица
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 1 седмица
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 1 седмица
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 1 седмица