За тези 46 дни медиите съобщиха, че общото тегло на изнесената храна е над 3,25 милиона тона. До вчера от пристанища в Украйна са отплавали общи 144 кораба със стоки
Над 3,25 млн. тона храни са били изнесени от Украйна за 46 дни, обяви турското министерство на отбраната, цитирано от местни медии.
За 46 дни работа на Съвместния координационен център в Истанбул от Украйна са били изнесени 3,25 млн. тона храни. Доставките продължават по планирания график, се казва в изявлението на министерството на националната отбрана на Турция.
До 15 септември от украинските пристанища са отплавали общо 144 кораба със стоки. От турското министерство на отбраната не уточниха в кои страни най-често са били изпращани стоките.
С посредничеството на Турция и ООН Киев и Москва подписаха на 22 юли споразумение в Истанбул за възобновяване на доставките на украинско зърно от черноморски пристанища.
По публикацията работи: Силвана Димитрова
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…
Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…
Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…
Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…
През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…
Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…
Leave a Comment