Това съобщават от Световната метеорологична организация. Ще влоши още повече качеството на въздуха, алармират експертите
Горещите вълни и горските пожари ще стават по-чести, по-интензивни и по-продължителни под въздействието на климатичните промени, предупреждават от Световната метеорологична организация, цитирани от БНТ.
Това ще влоши още повече качеството на въздуха, алармират експертите. Връзката между климатичните промени и замърсяването става все по-динамична и в бъдеще това ще предизвика „климатичен контраудар“, от който ще пострадат стотици милиони хора.
В последния доклад на организацията се посочва, че при пожарите това лято в Европа и Китай е било наблюдавано значително покачване на нивото на замърсяване на въздуха.
„Това, което наблюдавахме тази година, е предвкусване на онова, което ни очаква в бъдеще“, предупреждават от Световната метеорологична организация.
По публикацията работи: Станислава Гавазова
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment