В това е убеден регионалният министър арх. Иван Шишков, който днес беше на инспекция на мястото на интерконектора. Той направи отчет за напредъка на строителството от последните две седмици
Интерконекторът Гърция-България категорично ще бъде пуснат преди 1 октомври. Това заяви регионалният министър арх. Иван Шишков. Днес той инспектира строителството.
Пред журналисти служебният регионален министър арх. Шишков отчете напредък за изминалите последни 2 седмици.
В диспечерския център до с. Стамоболийски има недовършени неща в двете акумулаторни. Строителят е поел ангажимента да ги довърши до вторник до края на деня, обясни той.
„Другият проблем е с конструкцията във връзка с пожарните изисквания. Там се работи. Ангажиментът е до края на другата седмица да бъде завършен”, каза Шишков. По думите му остават да се слагат няколко шахти, което трябва да бъде довършено до края на другата седмица. Започнало е и асфалтирането на пътя. Министър Шишков се надява и това да бъде завършено до края на другата седмица.
Министърът очаква и до края на деня в понеделник да получи документите, свързани с пускането в експлоатация на интерконектора, от общините от областите Кърджали, Хасково и Стара Загора.
В четвъртък всички участници в строителството са поканени в регионалното министерство, за да бъдат уточнени детайлите докъде са стигнали.
От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…
След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…
Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…
На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…
Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…
Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…
Leave a Comment