Той ще стане първият лидер от НАТО, който ще посети руския президент след началото на войната в Украйна. Срещата ще се състои днес в Сочи
Реджеп Тайип Ердоган ще се срещне днес с Владимир Путин в Сочи, предаде Нова. Така турският държавен глава ще стане първият лидер от НАТО, който ще посети руския президент след началото на войната в Украйна.
Сред основните теми, които двамата ще обсъдят, са двустранните отношения, но преди всичко са международните въпроси и кризата около Украйна.
След началото на войната, Турция се опитва да балансира между връзките си с Русия и осъждането на агресията на Кремъл. Това позволи на Анкара да изиграе важна роля за постигането на ключова сделка за доставките на зърно от Украйна към световните пазари.
Междувременно, турският министър на отбраната съобщи снощи, че още три кораба със зърно ще напуснат днес украинските пристанища.
По публикацията работи: Станислава Гавазова
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment