Любопитно

Огромна мистериозна дупка зейна в Чили (ВИДЕО)

Появи се мистериозна дупка в Чили. Специални екипи са изпратени на мястото, за да разследват какви са причините за появата на феномена. Смята се, че диаметърът на дупката е около 25 метра, а дълбочината й – забележителните 200 метра

Властите в Чили разследват появата на мистериозна дупка, чиито диаметър е около 25 метра.

Дупката се е появила в миньорски район в северната част на страната през този уикенд. Националната геоложка служба веднага е изпратила свои специалисти, които трябва да разследват причините за появата на този феномен.

Засега се знае, че дупката вероятно е дълбока около 200 метра. Според местни екоактивисти тя се е образувала в резултат на безотговорни човешки дейности. Целият район е затворен от властите и до него не се допускат хора в момента.

Подобни феномени са се случвали и преди в различни точки на света.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 2 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 2 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 2 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 2 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 3 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 5 часа