Омбудсманът Дияна Ковачева заяви, че в домовете за стари хора не се зачитат правата на хората и има случаи на изтезания.
Неин екип е посетил дома във Варна. Това е пореден път, в който отчитаме нечовешко и унизително отношение, посочи тя. Редица нередности са констатирали от екипа на омбудсмана. Съвсем нормално е, че е отказан лиценз на подобен дом, обясни тя, предаде btv.
Мръсни чаршафи, пренаселено, както и бивша баня е превърната в стая са сред констатациите. Смесват се хора с различни типове заболявания, каза Ковачева. Тя постави въпроса дали видеонаблюдението в дома е работил адекватно. Подобни домове не трябва да работят и един ден, според нея.
Тя недоумява защо нито една институция няма правомощия да затвори подобен дом. Компенсации за топлофикациите трябва да продължат, според обществения защитник. Ковачева недоумява абсурдните искания за увеличение на цените. Тя попита какво се случва с такса сградна инсталация и поясни, че тя също ще се повиши. Такава се плаща и от хората, които не ползват парно.
Чешките власти разследват как двамата шофьори, причинили катастрофата на „Челопешко шосе“, са се сдобили със…
Процедурата за избор на нов директор на Националната следствена служба (НСлС) започна без подадени номинации,…
В рамките на специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
Лекари от Националната кардиологична болница и СБАЛАГ „Майчин дом“ спасиха живота на 29-годишна жена в…
Националният институт по метеорология и хидрология издаде жълт код за 16 области в България заради…
Българската икономика отчита ръст от 3,1% на годишна база през първото тримесечие на 2026 г.…
Leave a Comment