Изненадващо съобщиха, че на ГКПП „Капитан Андреево” тече проверка от МВР в присъствието на ДАНС. Това обяви депутатът Константин Бачийски.
Проверката е по повод на това, че фирмата, оперирала на ГКПП „Капитан Андреево”, преди няколко часа е подала документи за обработка на камион, който реално е минал границата преди една седмица и вече е в Германия, заяви Бацийски, предаде NOVA.
„На 31 декември 2021 г. е подписан новият договор, след като новият директор на БАБХ е влязъл в сила, старият директор подписва договор, навръх Нова година. Няколко дни след това на шефа на БАБХ е предложен подкуп в особено големи размери. Подаден е сигнал. Имало е натиск промените, които трябва да се случат на границата, да не се случват. Впоследствие е направен втори подкуп. Той е нараснал, 6 млн. лева са предлагани на година”, обясни още той.
Първият подкуп е даден от бивш народен представител.
Според последните данни на Националния институт по метеорология и хидрология днес, вторник, 11 август 2026…
Ниското ниво на Дунав край Силистра разкри ръчна граната, открита от рибари близо до брега.…
Украинският посланик Олеся Илашчук увери българската страна, че Украйна не е насочвала умишлено безпилотни летателни…
Шофьорите, които ще пътуват по автомагистрала „Хемус“ през следващите дни, трябва да имат предвид временни…
Софийският зоопарк съобщи с тъга за загубата на един от най-обичаните си обитатели — лъвът…
Серия от пожари, предизвикани основно от човешка небрежност при боравене с открит огън, са засегнали…
Leave a Comment