Стана ясно, че спасителни екипи в Индонезия издирват 26 души, обявени за изчезнали днес, след като лодка с 43 души на борда се преобърна край остров Сулавеси.
По информация от местни медии моторната лодка, която напуснала пристанището в полунощ в четвъртък, е била обявена за изчезнала на следващия ден, след като не пристигнала в крайния си пункт. Началникът на спасителната агенция каза, че някои от пътниците са били спасени от влекачи, предаде DarikNews.
Властите смятат, че злополуката е била причинена от недостиг на гориво и лошо време. „Имаме потвърждение, че лодката е потънала в зоната на издирване“, каза началникът на спасителната агенция.
„Получихме информация, според която 17 души са били открити и спасени от преминаващи в района влекачи“, добави той.
Метеорологичната агенция на Индонезия в четвъртък издаде предупреждение за вълни с височина до 2,5 метра в района.
Двама младежи на 18 и 17 години са обвинени за побой над двама граждани на…
45-годишният С.И. от Варна е привлечен като обвиняем по досъдебно производство за развратни действия спрямо…
Почина Яна Костова, съпругата на капитан далечно плаване Марин Маринов, който загина през март 2025…
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви във Facebook, че говори не само като министър,…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че дългогодишният общински съветник Димитър Вучев поема управлението на…
Министерството на земеделието и храните започва предвиденото за 2026 г. самолетно заснемане, с което ще…
Leave a Comment