България

Има ли спад в цените на плодовете и зеленчуците

Сезонните плодове паднаха на 3 лв/кг. „Цената на черешите пада под 3 лева, същото е и с ягодите“, каза управителя на най-голямото тържище за плодове и зеленчуци в Южна България – борсата край пловдивското село Първенец

Ще има ли спад на цените на зеленчуците и плодовете на борсите и тържищата у нас. Според управителя на най-голямото тържище за плодове и зеленчуци в Южна България – борсата край пловдивското село Първенец, Илия Гатев няма да има повишение на сезонните продукти и цената е нормално да падне.

„Хората ще имат по-малки печалби, защото разходите са се увеличили. Цената на черешите пада под 3 лева, същото е и с ягодите. При доматите също има спад, има по-големи количества и конкуренция. Разходите за отопление води до по-ниска цена“, смята той.

По думите му отпадането на ДДС за плодове и зеленчуци би било добра мярка, а дори да се намали, ще се отрази положително, но не е сигурно, че крайният потребител ще усети спада.

Според производител разходите са нараснали, а транспортът има най-голям дял, проблем е и липсата на квалифицирана работна ръка.

По публикацията работи: Станислава Гавазова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 5 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 5 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 6 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 6 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 6 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 6 дни