Той коментира това като „дивотия, която няма нищо общо с правилата за цивилизовано поведение“, която е развалила празника на Русия.
Руският посланик в Полша Сергей Андреев беше залят с червена боя, докато полагаше венец на гробницата на съветските войници във Варшава, съобщава bTV, позовавайки се на РИА Новости.
Според информационната агенция атаката е извършена от поляци и украинци. След инцидента Андреев е напуснал мястото, придружен от полиция.
РИА Новости публикува в „Туитър“ клип на инцидента. По-късно посланикът на Русия в Полша съобщи, че няма наранявания.
„Дори не знам как да го нарека. Това е някакъв вид дивотия, която няма нищо общо с правилата за цивилизовано поведение, на които нашите западни партньори, включително поляците, толкова обичат да ни учат. Всичко това можеше да се предвиди, полицията в крайна сметка се появи, но след като тази вакханалия се беше разразила. Те развалиха нашия свещен празник – Денят на победата“, заяви Андреев, цитиран от РИА Новости.
По публикацията работи: Пламена Сутева
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment