Това учудване изразява Румен Петков от АБВ. Според него е странно и това, че по време на визитата му в България отсъстват ключови въпроси, като например съдбата на българските моряци на другия блокиран български кораб – „Рожен“ в района на Черноморск
Председателят на АБВ Румен Петков определи като прецедент начина, по който се осъществява визитата на министъра на външните работи на Украйна Дмитро Кулеба със срещи на най-високо равнище у нас.
Петков изрази учудване от продължителността на визитата в условията на огромно напрежение в Украйна. Същевременно обаче буди недоумение отсъствието на ключови въпроси при посещението на Кулеба, поне в медиите, като например съдбата на българските моряци на другия блокиран български кораб – „Рожен“ в района на Черноморск.
Петков подчерта необходимостта от ясни гаранции от украинска страна за живота и здравето на българските моряци, предвид информациите, че нашият екипаж там се ползва като жив щит. Няма информация да е поставен и въпроса за Евелин Банев – Брендо, който е издирван от правосъдието на България, Румъния и Италия, но се радва на защитата на президента Зеленски.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment