Президентът на Украйна Володимир Зеленски призова света „да се подготви“ за възможно използване от Русия на ядрено оръжие, по време на интервю пред няколко украински медии.
„Не трябва да чакаме момента, когато Русия реши да използва ядрените си оръжия. трябва да се подготвим за това“, каза Зеленски по време на интервюто, предавано от шест украински информационни сайта, предаде NOVA.
„Не само аз, а целият свят, всички държави трябва да бъдат обезпокоени“, каза украинският президент.
Зеленски реагира на коментарите, направени по-рано от директора на ЦРУ Уилям Бърнс, който каза, че предвид неуспехите на Русия в Украйна, заплахата от използване на тактически ядрени оръжия от Москва не трябва да се подценява.
По въпроса за възможно използване от Русия на химическо оръжие украинският президент каза, че е важно да сме готови, а не да се страхуваме. „Това обаче не е въпрос за Украйна, не само за Украйна, а за целия свят според мен“, допълни той.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment