48-годишна жена е заловена в района на ГКПП „Кулата“. Тя е бивш румънски министър, осъдена на 6 години затвор за корупция. Незабавно е издадена европейска заповед за арест и е задържана за 24 часа
На 7 април в Дирекция „Международно оперативно сътрудничество“ – МВР е получено спешно искане за съдействие от румънските полицейски власти, с цел локализиране на територията на страната на лек автомобил.
Според информацията, в него пътувала румънска гражданка, осъдена на 6 години лишаване от свобода за корупция. От ДМОС веднага е осъществена връзка с ГДГП, с цел предотвратяване на възможността издирваната да напусне страната или да се укрие.
В хода на предприетите действия, координирани от ГДНП, автомобилът е локализиран в района на зоната на отговорност на ГКПП – Кулата, като веднага са уведомени компетентните румънски власти. Незабавно е получена европейска заповед за арест на румънската гражданка.
Съгласно постъпилата информация, издирваната е 48-годишна, в качеството си на министър в периода от 2010 до края на 2011 г. е извършила поредица от действия с цел получаване на имотна облага.
Издирваната е задържана за срок до 24 часа, във връзка с издадената от румънските власти ЕЗА. Предстои да бъде поискано продължаване на задържането от компетентните съдебни органи.
Според Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) в събота, 25 април, времето ще бъде…
Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…
На 26 април се навършват 40 години от аварията в Чернобил, най-голямата ядрена катастрофа в…
Българската звезда във вдигането на тежести Карлос Насар отново доказа класата си на международната сцена.…
Окръжна прокуратура-Ямбол задържа за срок до 72 часа турския гражданин Д.К., обвинен в опит за…
В България всеки опит за ефективна работа в държавните структури се посреща с организирани атаки…
Leave a Comment