Свят

Зеленски: Сигналите от преговорите са положителни, но не заглушават руските снаряди

Украинският президент Володимир Зеленски излезе с обръщение късно снощи. Той определи преговорите с Русия като положителни, но заяви, че Украйна няма да намали усилията в областта на отбраната. Зеленски изрази и скептицизмът си по отношение на заявения план на Москва за намаляване на атаките

Президентът Володимир Зеленски заяви в обръщение снощи, че вижда „положителни“ сигнали от мирните преговори между Украйна и Русия, които се проведоха в Истанбул, но обеща, че Киев няма да „намали усилията си в областта на отбраната“, предаде БГНЕС.

„Можем да кажем, че сигналите, които чуваме от преговорите, са положителни, но тези сигнали не заглушават експлозиите или руските снаряди“, заяви Зеленски във видеообръщение късно снощи.

Зеленски също така изрази скептицизъм по отношение на заявения от Москва план за намаляване на военните атаки, като заяви: „Ние няма да намалим усилията си в областта на отбраната“.

Украинският президент заяви още, че на този етап не може да се говори за отмяна на санкциите, наложени на Русия заради нахлуването ѝ в Украйна, докато войната не приключи.

„Въпросът за отмяна на санкциите не може дори да се повдига, докато тази война не приключи, докато не си върнем това, което ни принадлежи“, заяви Зеленски във видеообръщението си.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

През май кърлежите са най-активни, лекари предупреждават за риск от зарази

Със затоплянето на времето кърлежите активизират дейността си, а май се очертава като пикова месечна…

преди 12 часа
  • България

Зеленчуците поевтиняват, плодовете и част от основните храни поскъпват на едро

Пазарът на хранителни стоки в България тази седмица показва разнопосочни движения. Повечето зеленчуци поевтиняват на…

преди 12 часа
  • България

Прогресивна България предлага Румен Радев за премиер при първия мандат

Политическата сцена в България навлиза в решаваща фаза с очакваното връчване на първия мандат за…

преди 13 часа
  • България

Катастрофа с три коли на Северната скоростна тангента, един загинал и шестима ранени

Около 13:10 часа днес е подаден сигнал за тежък пътен инцидент. Катастрофа с три леки…

преди 13 часа
  • България

Сланите унищожиха черешовите масиви в Кюстендилско

Югозападна България отново е засегната от неочаквано застудяване. Жълт код за ниски сутрешни температури и…

преди 18 часа
  • България

Пожарникарите реагираха на 82 сигнала и потушиха 39 пожара за денонощие

През изминалото денонощие огнеборците в страната са реагирали на 82 сигнала за произшествия и са…

преди 18 часа