Съединените щати ще даде нови допълнителни 100 милиона долара помощ за Украйна. Парите ще са предназначени за Министерството на вътрешните работи за укрепване на охраната по границите и за инвестиции в полицията, заяви американският Държавен департамент.
Парите могат да бъдат използвани за осигуряване на защитна екипировка, бронирани превозни средства, комуникационни технологии и медицински доставки, предаде NOVA.
Правителството на САЩ вече обеща на Украйна голяма хуманитарна и военна помощ. В началото на март Конгресът прие бюджета и отпусна общо 13,6 милиарда долара помощи на Украйна и за украинските бежанци.
В допълнение Вашингтон вече обеща на Украйна военна помощ и оръжейни доставки на стойност 1,35 милиарда долара.
Според Националния институт по метеорология и хидрология четвъртък, 18 юни, ще започне с предимно слънчево…
България е сред водещите страни в Европейския съюз по брой хоспитализации, а данните показват, че…
България отбелязва нов етап в развитието на спешната медицинска помощ по въздуха (HEMS). Днес в…
Жители на жилищен блок в пловдивския район „Западен“ се натъкнаха на голяма змия, която е…
Медицинска сестра от Разлог е получила черепно-мозъчна травма, след като линейката, в която се е…
Медицинска сестра от Разлог пострада тежко при инцидент с линейка край Симитли. Тя е получила…
Leave a Comment