Свят

Самолетът на полския президент кацна аварийно във Варшава

Полският президент трябваше да се срещне с Джо Байдън в Източна Полша, с когото да посетят град Жешов. Все още не се знае дали аварийното кацане ще осуети плана за срещата

Самолетът на полския президент Анджей Дуда е кацнал аварийно на летището във Варшава, съобщи Ройтерс. Агенцията се позовава на съветникът на Дуда Якуб Кумох.

Ръководителят на кабинета на държавния глава Павел Шрот бе категоричен, че полският президент не е бил „изправен пред никаква опасност“, пише DarikNews.

Анджей Дуда е трябвало да отпътува за среща с американския президент Джо Байдън в Източна Полша. На този етап не е ясно дали това ще осуети срещата между двамата. По план Дуда и Байдън трябва да посетят град Жешов, който е на по-малко от 80 км от границата с Украйна.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 8 минути
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 23 минути
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 37 минути
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 2 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 3 часа
  • България

България е сред страните с най-висока инфлация в еврозоната, според финансов анализатор

Въпреки че инфлацията в България постепенно се забавя, страната остава сред държавите с най-висок ръст…

преди 3 часа