Причината за аварията е обстрел на руските сили
Украинската атомна електроцентрала в Чернобил отново е без ток, съобщава Нова телевизия, позовавайки се на вестник „Дейли мейл“.
Причината е авария на високоволтов електропровод, който е пострадал тежко при обстрел на руските сили тази сутрин, съобщава енергийният оператор „Укренерго“.
Липсата на ток предизвика отново страхове за изтичане на радиация от авариралите енергоблокове на централата. Охладителната система на хранилището за отработено гориво беше принудена да превключи на аварийно захранване от дизелови генератори.
Руската атака идва само ден, след като електрозахранването в АЕЦ-а, повредено при предишно подобно нападение, беше възстановено.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Тялото на 81-годишната Бояна Стоянова, обявена за национално издирване, е било открито във вилна зона…
Напрежението в ямболското село Безмер се засили, след като стана ясно, че в местната авиобаза…
Районната прокуратура в Добрич върна 54 000 евро на петима пострадали от телефонни измами. Парите…
Напрежението сред производителите на праскови в България расте с наближаването на беритбената кампания. В Сливенския…
Достъпът до бившата хижа „Петрохан – Околчица“ е блокиран заради процедура по влизане във владение.…
26-годишен мъж загина при тежка катастрофа край Плевен, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Инцидентът…
Leave a Comment