Свят

До 2-3 дни: Около милион украинци вече ще са влезли в Полша

Над 1 милион бежанци вече са избягали от войната в Украйна само за 7 дни

Един от най-натоварените пунктове, през които преминават хиляди хора, е на границата между Украйна и Полша.

Осем дни след началото на войната на този пункт вече са влезли над 600 000 души. Това означава, че за 10 дни ще станат около милион, предаде bTV.

От вчера излезе информация, че през определени периоди полските власти са отбелязали прекъсване на потока. Тази информация първоначално беше интерпретирана като намаляване на бежанския поток, след което стана ясно, че това
не е така.

Колоните са прекъсвали, защото вече има много разрушена инфраструктура в Украйна. Така хората, които вървят по определени маршрути, които са били годни, се оказват разрушени и те поемат по нов път. Именно това е довело до прекъсването на потоците.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 4 дни
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 4 дни
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 4 дни
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 4 дни
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 4 дни
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 4 дни