Турция продължава да отстоява позицията си за запазване на суверенитетът и независимост на Украйна на фона на руската инвазия в страната
„НАТО трябваше да направи по-решителна стъпка“, заяви турският президент Реджеп Ердоган, на втория ден от военната операция на Русия в Украйна, съобщава БТА.
Ердоган отговори на въпросите на журналисти след петъчната молитва. Обръщайки се към репортери в Истанбул Ердоган каза, че реакцията на НАТО на руската военна атака е трябвало да бъде по-решителна, като добави, че самото осъждане не е такава.
„Не бива да се превръща в обикновена говорилня на осъждане. НАТО трябваше да направи по-решителна стъпка. Само съвети и деклариране на подкрепа не са достатъчни. Предадохме позицията си на генералния секретар на НАТО“, посочи президентът на Турция.
По публикацията работи Снежина Раева
Националният осигурителен институт (НОИ) публикува данни за средния осигурителен доход, които имат пряко отношение към…
Деца със сериозни наранявания след инциденти с електрически тротинетки се лекуват в „Пирогов“. Със затоплянето…
Камен Донев е български актьор, режисьор, драматург и хореограф. Роден е в Русе на 15…
Изпълнителна агенция „Борба с градушките“ започна активния сезон по противоградова защита в страната, съобщава Нова…
Инспектори от Областната дирекция по безопасност на храните в Кърджали и гранични полицаи предотвратиха вероятен…
Хакерска кампания с предполагаема връзка към Русия е разкрила достъп до чувствителни имейл акаунти. Основната…
Leave a Comment