Предложението за отпадане на таксите за детски градини и ясли е прието на второ четене. Целта е родителите да бъдат облекчени
НС прие на второ четене промени в Закона за корпоративното подоходно облагане, предаде БГНЕС.
Парламентът реши 10% да бъде данъкът върху социалните разходи, предоставени в натура на работници и служители и лица, наети по договор за управление и контрол. Такива разходи са тези за ваучерите за храна.
3% ще бъде данъкът върху разходите в натура, свързани със собствени, наети или предоставени за ползване активи, предоставени за лично ползване или свързани с използване на персонал, от работници, служители и лица, наети по договори за управление и контрол, както и от лица, упражняващи личен труд.
В преходните и заключителни разпоредби на законопроекта са предложени промени в други закони. По Закона за местните данъци и такси (ЗМДТ) се предлага да отпаднат таксите за детските ясли и детските градини и ползването на тези детски заведения да стане безплатно за родителите. Целта на предложението е да бъдат облекчени родителите на децата в детски ясли и градини. Във връзка с предложените изменения в ЗМДТ се предлагат изменения и в Закона за предучилищното и училищното образование и Закона за здравето.
Депутатите отхвърлиха предложението на Десислава Танева от ГЕРБ между първо и второ четене във връзка с условията за преотстъпване на корпоративния данък.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…
Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…
„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…
Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…
Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…
На 09.04.2026 г. състав на Софийския апелативен съд потвърди определението на първоинстанционния съд за задържане…
Leave a Comment