България

Жители на дупнишко село са в протестна готовност: Не искат да се строи затвор

Те са против в селото да бъдат настанени още криминално проявени лица

Жителите на дупнишкото село Самораново са в протестна готовност заради намеренията на държавата да открие затвор в района. Планирано е в него да бъдат настанени над 400 души, извършили криминални престъпления.

В момента в Самораново функционира затворническо общежитие от открит тип, където наказания изтърпяват общо 103 осъдени лица. Местните жители не са съгласни с идеята в селото да се настанят още криминално проявени с изграждането на нов затвор.

„Не е нормално да има затвор почти в селото, на метри от детска градина, на метри от училището. Аз не знам кой родител ще пусне детето си да се прибира само“, казва жителка на селото.

Хората казват, че за идеята за построяването на затвора са разбрали едва преди седмица, когато станало ясно, че Общинският съвет в Дупница е дал съгласие.

От Министерството на правосъдието в писмо до БНТ са заявили, че са запознати с недоволството на хората в района. Уверяват обаче, че място за притеснение няма. Допълниха още, че се предвижда да бъдат разкрити и нови работни места.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Седем разпитани при проверка на поръчка за рехабилитация на пътища в Кърджали, материалите отиват в прокуратурата

Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…

преди 11 часа
  • България

„Враждебна“ и „Безмер“ ще бъдат модернизирани с пари от НАТО по NSIP

Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…

преди 11 часа
  • България

Тежка катастрофа затвори магистрала „Тракия“ при км 311

Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…

преди 12 часа
  • България

9-годишно момче е в тежко състояние след удар между велосипед и товарен автомобил в Тръница

Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…

преди 12 часа
  • България

Юли ще е динамичен, но без очаквани 43°C у нас

Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…

преди 13 часа
  • България

Финансовите министри в Брюксел обсъждат процедура за свръхдефицит срещу България

Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…

преди 14 часа