Категории България

Млад шофьор кара с 220 км/ч в аварийната лента на магистралата, хвали се в социалните мрежи (ВИДЕО)

Опасно шофиране с превишена скорост, дрифт и гонки в зимни условия – с това 21-годишен шофьор се хвали в социалните мрежи, като заснема видеоклипове и ги споделя

На един от видеоклиповете се вижда как младежът шофира с 220 км/ч в аварийната лента на магистралата.

Водачът е и собственик на автомобила и е санкционирам многократно за различни нарушения, обясниха от МВР за NOVA. От ноември 2019 г. до сега, той има 7 фиша – за липса на гражданска отговорност, липса са оборудване, липса на документи,  превишена скорост, както и много други нарушения, за които от МВР са заявили, че дори не могат да изброят. От юли 2021 г. има съставени и 5 акта за липса на гражданска застраховка, за шофиране без колан, без фарове, без документи, за неспазване на пътните знаци.

„При такава скорост нещата се случват изключително бързо. Има много малко съоръжения у нас, които са подходящи за състезания. Това е една от основните причини хората да прибягват към нелегални гонки”, каза в ефира на „Здравей, България” автомобилният състезател Даниел Попов.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 9 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 9 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 10 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 10 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 10 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 11 часа