Жълт и оранжев код е обявен за снеговалежи
Националният институт по метеорология и хидрология /НИМХ/ обяви жълт и оранжев предупредителен код за обилни снеговалежи и за образуване на снежна покривка в осем области на страната на 2 февруари. Това се посочва в картата с предупредителните кодове за опасните метеорологични явления, публикувана в сайта на НИМХ.
С оранжев предупредителен код за снеговалежи са областите Бургас, Ямбол, Хасково, Кърджали и Смолян. В тези области се очаква количество валеж за денонощието да достигне 30-40 литра на квадратен метър и да се образува около 15-20 сантиметра снежна покривка.
С жълт код за утре са областите Сливен, Стара Загора и Пловдив. Очакваните количества валеж за денонощието в южните райони на тези области ще са до 20-25 литра на квадратен метър и ще се образува снежна покривка до 10-15 сантиметра. В северните райони на тези три области снежната покривка ще е до 10 сантиметра.
Сериозен инцидент затрудни движението в района на Пловдив в ранните часове на сряда. Тежкотоварен камион,…
Днес голяма част от България е под влияние на опасни метеорологични явления. Обявени са оранжев…
Във Варна все по-ясно се откроява разминаване между очакванията на гражданите и реалните действия на…
Лабрадорът Роувър е най-новият „депутат“ в 52-рото Народно събрание. Още в първия работен ден той…
52-рото Народно събрание започна работа под ръководството на най-възрастния народен представител — генерал и професор…
Комисията за енергийно и водно регулиране утвърди цената на природния газ за май 2026 г.…
Leave a Comment