Трескава подготовка тече в Калофер за Йордановден. Стотици хора ще се съберат в утрешния ден, за да видят на живо магията на мъжкото хоро в ледените води на река Тунджа
Заети са всички хотели и къщи за гости не само в града, но и в околните населени места.
„Няма да се изисква зелен сертификат за участващите в хорото. Всички сме на открито и ще се опитаме максимално да спазим мерките”, каза пред Нова телевизия кметът на града Румен Стоянов.
„Миналата година един от участниците се изрази много добре: „Дори и чума да има, хоро ще има“. Няма как тези хора да бъдат спрени, а и не бива да бъдат спрени“, допълни кметът на Калофер.
От Калофер до Сопот и от Сопот до Павел Баня – всички легла в къщите за гости и в хотелите са заети заради мъжкото хоро на Йордановден.
„Очаквам още днес да пристигнат в нашата къща 3 групи от Габрово, София и Стара Загора. Те искат да наблюдават този ритуал“, заяви собственик на къща за гости.
Тази година цените в къщите за гости са увеличени с 5 лева. Нощувката на човек излиза между 25 и 35 лева.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…
Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…
„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…
Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…
Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…
На 09.04.2026 г. състав на Софийския апелативен съд потвърди определението на първоинстанционния съд за задържане…
Leave a Comment