Свят

Земетресение в наша съседка: Последваха още 10 вторични труса

Последвали са още около 10 вторични труса с магнитут над 2 по скалата на Рихтер

Земетресение с магнитуд 4,9 е било регистрирано рано днес в източния турски окръг Ван от Дирекцията за управление при бедствия и извънредни ситуациии /АФАД/, съобщава БТА. Според данни на сайта на правителствената дирекция земетресението е било последвано от десетина вторични труса досега с магнитуд над две.

Трусът е станал в 00.49 ч. местно време /23.46 ч. на 5 декември българско време/, а епицентърът му е бил в района на град Тушба на дълбочина 7,62 км под земната повърхност. Вътрешният министър на Турция Сюлейман Сойлу съобщи на профила си в Twitter, че към АФАД и телефона за спешни ситуации 112 не са постъпили сигнали за негативни последици от земетресението, съобщи държавната телевизия ТРТ Хабер.

„Нашите екипи продължават да обследват на място“, добави Сойлу. Валията на Ван Мехмет Емин Билмез също съобщи, че няма данни за щети и пострадали от труса към момента. ТРТ Хабер посочва обаче, че са се образували пукнатини по някои сгради.

Министърът на околната среда, градоустройството и климатичните промени Мурат Курум заяви, че на терен в района на труса са изпратени и екипи на окръжната дирекция на министерството, които следят развитията отблизо.

Междувременно сеизмичната активност в района на граничещия с Иран окръг продължава, като след земетресението от 4,9 в района на Ван са станали осем вторични труса с магнитуд между 2 и 3,3, сочат данните на АФАД.

По публикацията работи Снежина Раева 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

СГС даде ход на делото за убийството на непълнолетен в столичен мол

Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…

преди 20 часа
  • България

ГЕРБ-СДС на консултации при президента за ролята на опозицията в 52-рото НС

Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…

преди 21 часа
  • България

„Прогресивна България“ очаква редовно правителство до петък

Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…

преди 21 часа
  • България

18-годишен пешеходец пострада при инцидент в Стара Загора

18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…

преди 21 часа
  • България

Две метростанции в София затварят за повече от месец

Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…

преди 21 часа
  • България

Три автомобила се удариха в Стара Загора, пътничка е ранена

Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…

преди 22 часа