Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 18-годишен младеж за причиняване на телесна повреда по хулигански подбуди, съобщиха за медия „Нова Вест“ от Прокуратурата.
На 27.11.2021 г. около 22,30 часа в автобус, движещ се по линия 113 в ж.к. „Младост 3“, обвиняемият В.Ч. ударил непълнолетно момче с юмрук в лицето и му причинил лека телесна повреда. Деянието е извършено по хулигански подбуди при демонстрация на безнаказаност и пренебрежение на установените правила – престъпление по чл. 131, ал.1, т.12, вр. чл. 130. ал. от НК.
Обвиняемият е с множество полицейски регистрации за идентични престъпения. За престъплението, за което В.Ч. е привлечен към наказателна отговорност, НК предвижда наказание от 1 до 3 години затвор.
Предвид опасността обвиняемият да се укрие и да извърши друго престъпление, дежурен прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа.
Предстои утре, 30.11.2021 г., да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…
Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…
Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…
18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…
Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…
Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…
Leave a Comment