България

Двама учители са задържани от полицията

Полицията задържа двама учители, бракониерствали в Сливенския Балкан край Твърдица. 

В късния следобед в събота при акция горските служители открили автомобилите на ловците в планината и ги изчакали да се върнат, след което проверили документите им. В единия от автомобилите открили трупно месо от дивеч, което приличало на сръндак. То е предадено за експертиза, предаде btv.

Когато горските поискали бележката за лова, ловците им обяснили, че не е в тях, а във водача на дружинката. Впоследствие било установено, че бележката е за лов на дива свиня.

От Югоизточното държавно предприятие посочват, че през последната година има много нарушения, тъй като броят на глиганите е намалял заради африканската чума по свинете и бракониерите отстрелват сръндаци и елени. Цената на един сръндак е 1200 евро, а на планински елен – 5000.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 11 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 12 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 12 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 12 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 13 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 13 часа