Според синоптиците средиземноморски циклон с център над Италия и Адриатика ще определя времето на Балканите в последните дни на ноември. От север се спуска и студен въздух, с който в страната ще се очертае и първата снежна обстановка.
Валежите ще започнат късно в неделя в Югозападна България. В часовете през нощта ще обхванат много райони на страната с по-значителни количества на юг и на изток. С кратки прекъсвания в понеделник ще вали дъжд почти в цяла България. Ще задуха студен вятър, на места силен, с който температурите в топлата част на деня ще се движат в широки граници – от 9-10 градуса в някои райони на запад до към 18-19 на изток.
В по-късните часове в понеделник, с понижаването на температурите, дъждът ще преминава в мокър сняг. През нощта ще побелее последователно в Западна България, някои централни райони в Дунавската равнина и в Североизточна България във вторник сутринта.
Полицията в Стара Загора издирва 84-годишната Мария Иванова Дилева от Гълъбово. Жената е в неизвестност…
Районна прокуратура – Благоевград, Териториално отделение – Петрич, внесе в съда обвинителен акт срещу В.Ц.…
МВР разполага с конкретни оперативни данни за местонахождението на Петьо Петров, известен като Пепи Еврото.…
Данни на статистическата служба на Европейския съюз Евростат показват ръст на потребителските цени през май…
В рамките на заседанието на Европейския съвет в Брюксел украинският президент Володимир Зеленски и българският…
Автобус блъсна жена на пешеходна пътека на бул. „Добруджа“ в Добрич тази сутрин. По данни…
Leave a Comment