Избори 2023

Първи резултати: Кой ще бъде новият президент на България?

Президентската битка – резултатът

Румен Радев е новият български президент след убедителна победа. Това показва резултатите от exit poll на агенциите „Галъп” и „Тренд”, поръчани и платени от NOVA и обявени в края на деня на балотажа.

Според „Галъп“

Радев печели подкрепата на 65.7% от гласувалите, сочат данните на „Галъп”. За опонента му – проф. Анастас Герджиков, вота си са дали 31.5 на сто от избирателите.

Опцията „Не подкрепям никого“ са избрали 2.8% от отишлите до урните. Избирателната активност към 19.00 ч. е била 29.1%.

Данни: „Галъп“

Според „Тренд“

Според данните от exit poll-а на „Тренд” за Радев вота си са дали 64.5% от гласувалите, а за Герджиков – 33.6 на сто. Бутонът „Не подкрепям никого“ са натиснали 1.9% от избирателите.

Резултатите от exit poll-а на „Тренд”, поръчан и платен от NOVA, към 19.00 ч. избирателната активност днес е била 31.7%.

Данни: „Тренд“
Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Слънчево и топло в по-голямата част от страната, с повече облаци на юг

Според данните на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 16 април, времето в България…

преди 34 минути
  • България

НАП и КЗП откриха повишение на маржа при 475 бензиностанции

В периода от 11 до 25 март 2026 г. Националната агенция за приходите и Комисията…

преди 14 часа
  • България

АПИ намали скоростта до 100 км/ч по част от магистрала „Тракия“ заради неравности

Шофьорите, които пътуват по автомагистрала „Тракия“ в района на област Пазарджик, трябва да бъдат особено…

преди 15 часа
  • България

Двама са задържани след преследване от Стара Загора до Сливен

Двама души бяха задържани след преследване по Подбалканския път, приключило в района на сливенското село…

преди 15 часа
  • България

Полска военна техника преминава през България до 22 април по ротация на НАТО

В периода от 16 до 22 април 2026 г. територията на Република България ще бъде…

преди 16 часа
  • България

„Булгаргаз“ предлага 4,99% по-висока цена на природния газ за май

„Булгаргаз“ внесе в Комисията за енергийно и водно регулиране заявление за промяна на цената на…

преди 16 часа