Членовете на 31-ва секция в Бургас не са успели да открият картите, които се поставят в машините за гласуване
В 31 секция в Бургас се е случил прецедент – членовете на СИК не са открили картите за гласуване с машините, затова се е стигнало до гласуване с хартиена бюлетина.
При отваряне на стаята, която е била надлежно запечатана, днес членовете на СИК не са успели да открият картите за гласуване. Те са били сложени в плик до другите документи, и вчера всички членове са видели картите. Членовете на СИК нямат обяснение къде са картите. Предполага се, че в суматохата картите са из помещението, но няма данни да са били откраднати, съобщава NOVA.
Информирана е РИК-Бургас. Заради проблема в секцията изборният ден е започнал в 8.00 ч.
В Бургаска област избирателите са 365 000, като 760 са секционните избирателни комисии, подвижните секции са 12 – за гласуване на избиратели, поставени под задължителна карантина или задължителна изолация, три са за хора със затруднения в предвижването.
Машините, на които избирателите в Бургаска област могат да гласуват, са 650.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Съдия Петко Минев, който води делото за убийството на Младежкия хълм в Пловдив, заяви пред…
Съдия Петко Минев, който гледа делото за жестокото убийство на Младежкия хълм в Пловдив, заяви,…
Днес, 10 август 2026 г., България ще бъде под влияние на предимно слънчево и стабилно…
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
Leave a Comment