Кои депутати влизат в 47-ия парламент?

blank
Кадър: Facebook

Някои от новите депутати влизат в НС от два избирателни района. Те ще трябва да заявят пред ЦИК от кой район ще изберат да влязат  

Стана ясно кои ще са народните представители в следващото Народно събрание.

Вижте списък с депутатите, които се очаква да влязат в състава на 47-ия парламент. Някои от тях влизат в Народното събрание от два изборни района и ще трябва да заявят пред ЦИК откъде ще изберат да бъде мандатът им. Техните мяста във вече освободения район пък ще вземе следващият в листата, съобщава „24 часа“.

Възможни са и финални размествания при окончателното изчисляване на преференциите. Очаква се ЦИК да обяви официланите резултати в четвъртък.

Ето как се разпределя броят на депутатите в парламента по партии:

  • „Продължаваме промяната“ – 67
  • ГЕРБ – 59
  • ДПС- 34
  • БСП – 26
  • „Има такъв народ“ – 25
  • „Демократична България“ – 16
  • „Възраждане“ – 13

1. Благоевград

ДПС

  • Делян Славчев Пеевски
  • Халил Реджепов Летифов

„Има такъв народ“

  • Виктория Димитрова Василева

„Продължаваме промяната“

  • Андрей Атанасов Гюров
  • Владимир Славев Табутов
  • Екатерина Кирилова Димитрушева

„Демократична България“

  • Иван Йорданов Димитров

ГЕРБ-СДС

  • Росен Димитров Желязков
  • Стефан Апостолов Апостолов
  • Костадин Томов Стойков

БСП

  • Георги Георгиев Михайлов

2. Бургас

„Възраждане“

  • Цончо Томов Ганев

ДПС

  • Севим Исмаил Али
  • Ешереф Кязим Ешереф
  • Фатме Хасан Рамадан

ИТН

  • Ивайло Ванев Вълчев

„Продължаваме промяната“

  • Константин Живков Бачийски
  • Христо Симеонов Симеонов
  • Димитър Михайлов Ташев
  • Милко Асенов Пенев

Демократична България

  • Ивайло Николаев Мирчев

ГЕРБ-СДС

  • Любен Любенов Дилов
  • Жечо Дончев Станков
  • Деница Пламенова Николова

БСП

  • Петър Георгиев Кънев

3. Варна

„Възраждане“

  • Костадин Тодоров Костадинов

ДПС

  • Ерджан Себайтин Ебатин

ИТН

  • Филип Маринов Станев
  • Александър Атанасов Александров

„Продължаваме промяната“

  • Даниел Максим Лорер
  • Антон Йорданов Тонев
  • Калоян Тонев Икономов
  • Снежана Великова Апостолова
  • Благовест Чанев Белев

„Демократична България“

  • Стоян Александров Михалев

ГЕРБ-СДС

  • Костадин Георгиев Ангелов
  • Славена Димитрова Точева
  • Красен Кирилов Кралев
  • Павел Алексеев Христов

БСП

  • Корнелия Петрова Нинова

4. Велико Търново

„Възраждане“

  • Елена Цонева Гунчева

ДПС

  • Делян Славчев Пеевски

ИТН

  • Андрей Иванов Чорбанов

„Продължаваме промяната“

  • Йордан Ивов Терзийски
  • Милен Илиев Матеев

ГЕРБ-СДС

  • Костадин Георгиев Ангелов
  • Димитър Стойков Николов

БСП

  • Явор Руменов Божанков

5. Видин

ИТН

  • Иво Георгиев Атанасов

„Продължаваме промяната“

  • Петър Любенов Миланов

ГЕРБ-СДС

  • Росица Любенова Кирова

БСП

  • Филип Стефанов Попов

6. Враца

ДПС

  • Цветан Иванов Енчев

ИТН

  • Георги Станчев Георгиев

„Продължаваме промяната“

  • Деница Димитрова Симеонова

ГЕРБ-СДС

  • Петя Цветанова Аврамова
  • Красен Георгиев Кръстев

БСП

  • Александър Тихомиров Симов

7. Габрово

„Възраждане“

  • Даниел Петров Петров

ДПС

  • Юсеин Хасанов Вейселов

„Продължаваме промяната“

  • Яна Веселинова Балникова

ГЕРБ-СДС

  • Томислав Пейков Дончев

8. Добрич

ДПС

  • Хасан Ахмед Адемов

ИТН

  • Филип Маринов Станев

„Продължаваме промяната“

  • Йорданка Яникова Костадинова
  • Галина Събева Георгиева

ГЕРБ-СДС

  • Деница Евгениева Сачева

БСП

  • Мая Йорданова Димитрова

9. Кърджали

„Възраждане“

  • Георги Николаев Георгиев

ДПС

  • Мустафа Сали Карадайъ
  • Мукаддес Юсуф Налбант
  • Байрам Юзкан Байрам
  • Адлен Шукри Шевкед

10. Кюстендил

ИТН

  • Виктория Димитрова Василева

„Продължаваме промяната“

  • Георги Николаев Стамов

ГЕРБ-СДС

  • Христо Богомилов Терзийски

БСП

  • Бойко Любомиров Клечков

11. Ловеч

ДПС

  • Станислав Димитров Анастасов

ИТН

  • Любомир Антонов Каримански

„Продължаваме промяната“

  • Искрен Цветославов Арабаджиев

ГЕРБ-СДС

  • Николай Нанков Нанков

БСП

  • Вяра Емилова Йорданова

12. Монтана

ДПС

  • Димитър Иванов Аврамов

ИТН

  • Пламен Николаев Абровски

„Продължаваме промяната“

  • Инна Владимирова Иванова

ГЕРБ-СДС

  • Ирена Методиева Димова

БСП

  • Ирена Тодорова Анастасова

13. Пазарджик

„Възраждане“

  • Стоян Николов Таслаков

ДПС

  • Йордан Кирилов Цонев

ИТН

  • Станислав Светозаров Балабанов

„Продължаваме промяната“

  • Ивайло Валентинов Шотев
  • Петър Николаев Куленски

„Демократична България“

  • Антоанета Димитрова Цонева

ГЕРБ-СДС

  • Екатерина Спасова Гечева-Захариева
  • Стефан Неделчев Мирев

БСП

  • Драгомир Велков Стойнев

14. Перник

ДПС

  • Александър Несторов Несторов

„Продължаваме промяната“

  • Никола Георгиев Минчев

„Демократична България“

  • Зорница Велинова Стратиева

ГЕРБ-СДС

  • Кирил Миланов Ананиев

15. Плевен

ДПС

  • Марио Киров Рангелов

ИТН

  • Радостин Петев Василев
  • Александър Велиславов Тодоров

„Продължаваме промяната“

  • Иван Маркос Христанов
  • Стоил Мирославов Стоилов

ГЕРБ-СДС

  • Валери Пламенов Лачовски
  • Десислава Цветанчова Трифонова

БСП

  • Румен Василев Гечев
  • Илиян Славейков Йончев

16. Пловдив

„Възраждане“

  • Елена Цонева Гунчева

ИТН

  • Тошко Йорданов Хаджитодоров

„Продължаваме промяната“

  • Кирил Петков Петков
  • Христо Йорданов Даскалов
  • Росен Добрев Костурков
  • Александър Николаев Ракшиев

„Демократична България“

  • Христо Любомиров Иванов

ГЕРБ-СДС

  • Бойко Методиев Борисов
  • Иван Борисов Тотев
  • Радомир Петров Чолаков

БСП

  • Кристиан Иванов Вигенин

17. Пловдив-област

„Възраждане“

  • Ангел Жеков Георгиев

ДПС

  • Рамадан Байрам Аталай

ИТН

  • Тошко Йорданов Хаджитодоров

„Продължаваме промяната“

  • Росен Добрев Костурков
  • Гергана Кузманова Данева
  • Стою Теодоров Стоев

ГЕРБ-СДС

  • Дани Стефанова Каназирева
  • Младен Николов Шишков
  • Иван Йовков Червенков

БСП

  • Веска Маринова Ненчева
  • Манол Трифонов Генов

18. Разград

ДПС

  • Ахмед Реджебов Ахмедов
  • Ихсан Халил Хаккъ

„Продължаваме промяната“

  • Марин Шишев Шишев

ГЕРБ-СДС

  • Десислава Вълчева Атанасова

19. Русе

ДПС

  • Ализан Нихат Яхова

ИТН

  • Светлин Костов Стоянов

„Продължаваме промяната“

  • Николай Йорданов Събев
  • Рена Енчева Стефанова
  • Велико Митков Минков

ГЕРБ-СДС

  • Десислава Вълчева Атанасова
  • Михаил Петков Илиев

БСП

  • Крум Костадинов Зарков

20. Силистра

ДПС

  • Джевдет Ибрям Чакъров
  • Гюнер Нихат Ахмед

„Продължаваме промяната“

  • Стоян Иванов Георгиев

ГЕРБ-СДС

Тодор Стаматов Тодоров

21. Сливен

ИТН

  • Ивайло Ванев Вълчев

„Продължаваме промяната“

  • Татяна Славова Султанова-Сивева
  • Георги Йорданов Гвоздейков

ГЕРБ-СДС

  • Десислава Жекова Танева
  • Мария Щерева Белова

БСП

  • Атанас Зафиров Зафиров

22. Смолян

ДПС

  • Хайри Реджебов Садъков

„Продължаваме промяната“

  • Михал Григоров Камбарев

„Демократична България“

  • Зарко Филипов Маринов

ГЕРБ-СДС

  • Красимир Митков Събев

23-и МИР София

„Възраждане“

  • Николай Георгиев Дренчев

ИТН

  • Николай Стефанов Радулов

„Продължаваме промяната“

  • Асен Васков Василев
  • Настимир Ананиев Ананиев
  • Иван Маркос Христанов
  • Венко Николов Сабрутев
  • Васил Стефанов Стефанов
  • Пламен Петров Шалъфов

„Демократична България“

  • Атанас Петров Атанасов
  • Георги Йорданов Ганев
  • Антоанета Димитрова Цонева

ГЕРБ-СДС

  • Румен Димитров Христов
  • Асен Георгиев Балтов
  • Александър Руменов Ненков
  • Александър Койчев Иванов

БСП

  • Христо Танчев Проданов

24-и МИР София

„Възраждане“

  • Петър Николаев Петров

ИТН

  • Ива Митева Йорданова-Рупчева

„Продължаваме промяната“

  • Кирил Петков Петков
  • Лена Здравкова Бориславова
  • Никола Георгиев Минчев
  • Радостина Александрова Ценова

„Демократична България“

  • Владислав Панчев Панев
  • Мартин Димитров Димитров

ГЕРБ-СДС

  • Даниел Павлов Митов
  • Тома Любомиров Биков
  • Евгения Бисерова Алексиева

БСП

  • Георги Страхилов Свиленски

25-и МИР София

„Възраждане“

  • Костадин Тодоров Костадинов

ИТН

  • Андрей Николаев Михайлов

„Продължаваме промяната“

  • Христо Христов Петров
  • Калина Бориславова Константинова
  • Венеция Огнянова Нецова-Ангова
  • Искрен Николаев Митев
  • Цветелина Калинова Симеонова-Заркин

„Демократична България“

  • Елисавета Димитрова Белобрадова
  • Александър Димитров Симидчиев

ГЕРБ-СДС

  • Бойко Методиев Борисов
  • Христо Георгиев Гаджев
  • Анна Василева Александрова
  • Лъчезар Богомилов Иванов

БСП

  • Корнелия Петрова Нинова

26 МИР София-област

ДПС

  • Цветан Иванов Енчев

ИТН

  • Андрей Иванов Чорбанов

„Продължаваме промяната“

  • Александър Димитров Дунчев
  • Юрий Олегов Козлов

„Демократична България“

  • Божидар Пламенов Божанов

ГЕРБ-СДС

  • Младен Найденов Маринов
  • Николина Панайотова Ангелкова

БСП

  • Иван Ивайлов Ченчев

27. Стара Загора

„Възраждане“

  • Искра Михайлова Михайлова

ДПС

  • Халил Реджепов Летифов

ИТН

  • Тихомир Гочев Тенев

„Продължаваме промяната“

  • Радослав Стефанов Рибарски
  • Атанас Димитров Михнев
  • Радослав Красенов Василев

„Демократична България“

  • Атанас Владиславов Славов

ГЕРБ-СДС

  • Красимир Георгиев Вълчев
  • Маноил Минчев Манев
  • Илиана Петкова Жекова

БСП

  • Георги Янчев Гьоков

28. Търговище

ДПС

  • Джейхан Хасанов Ибрямов
  • Имрен Исметова Мехмедова

„Продължаваме промяната“

  • Александра Стефанова Милчева

ГЕРБ-СДС

  • Теменужка Петрова Петкова

29. Хасково

ДПС

  • Сезгин Юсеин Мехмед
  • Мюмюн Сали Мюмюн

ИТН

  • Силви Кирилов Петров

„Продължаваме промяната“

Асен Васков Василев

Атанас Петров Атанасов

ГЕРБ-СДС

  • Делян Александров Добрев
  • Георги Тенев Станков

БСП

  • Владимир Маринов Маринов

30. Шумен

ДПС

  • Мустафа Сали Карадайъ
  • Хамид Бари Хамид

ИТН

  • Пламен Николаев Николов

„Продължаваме промяната“

  • Антония Кънчева Димитрова

ГЕРБ-СДС

  • Красимир Георгиев Вълчев

БСП

  • Иван Валентинов Иванов

31. Ямбол

„Възраждане“

  • Никола Ангелов Димитров

„Продължаваме промяната“

  • Мирослав Николаев Иванов

ГЕРБ-СДС

  • Димитър Ангелов Иванов

БСП

  • Кристиан Иванов Вигенин