Къде се намира улицата и чия е идеята да бъде признат по този начин алпиниста?
Улица в София ще носи името на алпиниста Боян Петров. Той изчезна в Хималаите през 2018 г. при опит да изкачи връх Шиша Пангма. Улицата е в квартал „Манастирски ливади“.
„Идеята за именуването на улицата идва изцяло от местната общност в квартала. През 2018 г. правят анкета, в която да си изберат име за улицата и избират името на алпиниста“, обясни пред bTV инж. Христо Вълчанов, зам.-кмет на район „Триадица“.
Изборът на мястото не е случаен, защото улицата гледа към Витоша. Решението трябва да мине през Общински съвет, което предстои.
По публикацията работи Снежина Раева
Пожарникарите са реагирали на 69 сигнала за произшествия в рамките на последното денонощие и са…
Новата седмица започва с типично пролетно време – редуване на слънчеви часове с развитие на…
Областният управител на Софийска област Иван Димитров обяви във Facebook, че подава незабавна оставка от…
В пернишкия квартал „Изток“ е станал инцидент, при който през нощта на 8 май е…
Вторият ден от Giro d'Italia, който за първи път се провежда в България, завърши с…
В рамките на специализирана полицейска операция за повишаване на пътната безопасност през изминалата седмица са…
Leave a Comment