Върховният представител на ЕС по външна политика Жозеп Борел заяви в петък, че България трябва да бъде по -гъвкава по отношение въпроса за разширяването на Европейския съзю към Западните Балкани, предаде Reuters
Според световната информационна агенция България се противопоставя на присъединяването на Северна Македония към Европейския съюз.
„Мисля, че България трябва да покаже по -голяма гъвкавост по този проблем, който блокира началото на преговорите“, каза още Жозеп Борел по време на на събитие в Мадрид.
По -рано тази седмица 27 -те лидери на Европейския съюз обещаха бъдещо членство на шестте си балкански страни, затвърждавайки обещанието, направено за първи път преди 18 години, но отхвърлиха призивите за цел до 2030 г. поради страх от негативна реакция у дома заради миграцията.
Превод и редакция: „Нова Вест“, Ралица Димитрова
В свят на несигурност и динамични промени гласът на българските учени трябва да бъде чут…
При мащабна акция на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) и Областната дирекция по…
Мащабен пожар избухна днес в индустриалната зона на Пловдив и обхвана автоморга на Околовръстното шосе.…
Заболяемостта от морбили в страната остава тревожна. По данни на Министерството на здравеопазването към 16…
Стачните действия на служителите продължават да блокират работата на германския национален превозвач Lufthansa за пети…
Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – Шумен започна незабавни проверки на регионалното…
Leave a Comment