България

Повдигат обвинения на капитана и вторния помощник-капитан на Vera SU

Вчера бе евакуиран целият екипаж на Vera SU, а днес те бяха на разпит в прокуратурата в Добрич

Делото е дадено за наблюдение на националната следствена служба. Утре те ще бъдат на разположение и ще се запознаят с разпитите и ще се набележат предстоящите действия.

„Наред с екипажа вчера ни бяха предадени от капитана лично за нуждите на разследването корабните документи. Това са корабният дневник на палубата, на машините, трудовите договори на екипажа, както и общо 46 сертификата, касаещи кораба, товара и т.н.“, обясни oкръжният прокурор Радослав Бухчев.

„Приключихме с разпитите пред съдия. Останаха двама от екипажа – капитанът и втория помощник-капитан, които след приключване на разпита ще бъдат привлечени в качеството си на обвиняеми“, допълни той.

Утре ще бъде извършена митническа проверка на останалите от екипажа. Прокуратурата има насоки за причините за инцидента, но на този етап няма да ги обявяват. Допускат, че става дума за човешка грешка.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Мариела Анастасова

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 10 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 10 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 11 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 11 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 11 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 12 часа