Свят

Отношенията между НАТО и Русия са все по-обтегнати: Алианса изгони 8 разузнавачи

Намален е броят на позициите, в които страната може да акредитира хора

НАТО днес изгони осем членове на руската мисия към военния съюз, за които каза, че тайно са работили като служители на разузнаването и намали състава на екипа на Москва, който може да работи в централата на алианса, предаде Асошиейтед прес, цитирани от БТА.

„Можем да потвърдим, че оттеглихме акредитацията на осем членове на руската мисия към НАТО, които бяха необявени служители на руското разузнаване“, каза представител на НАТО, пожелал да запази анонимност. Той каза също, че НАТО е намалила на 10 позициите в организацията, за които Русия може да акредитира хора. Засега не се дава ясно обяснение за решението.

Отношенията между НАТО и Русия са все по-обтегнати и официалните разговори между тях бяха ограничени през последните години.

„Политиката на НАТО към Русия остава последователна. Ние засилихме възпиращите си действия и отбрана в отговор на агресивните действия на Русия, а в същото време оставаме открити за съдържателен диалог“, допълни служителят.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

ИПБ: „Изпитен туризъм“ насочва кандидати към Перник и Враца

Нов доклад на Института за пътна безопасност, цитиран от агенция „Фокус“, разкрива устойчива и адаптивна…

преди 6 часа
  • България

ООН: България е нарушила свободата на сдружаване при отказ за регистрация на НПО на етнически македонец

Комитетът по правата на човека на ООН заяви, че България е нарушила правото на свобода…

преди 6 часа
  • България

15-годишен софиянец ще бъде екстрадиран във Франция за фалшиви бомбени заплахи

Две съдебни инстанции са взели окончателно решение за екстрадиция на 15-годишен ученик от София по…

преди 7 часа
  • България

Камион блокира тунел „Витиня“ в пиковия великденски трафик

Водач на камион умишлено спря в тръбата за София на тунел „Витиня“ на автомагистрала „Хемус“…

преди 7 часа
  • България

Петима задържани в Шуменско за четири денонощия

Петима са задържани в полицейския арест през последните четири денонощия за различни прояви, съобщават от…

преди 9 часа
  • България

18-годишен без книжка и с нерегистриран автомобил удари паркиран „Голф“ в Шумен

Около 23:45 часа на 12 април екип на група „Патрулно-постова дейност“ към Районното управление в…

преди 9 часа