Голям разлив на петрол е станал край южното крайбрежие на Калифорния, причинявайки опасения за екологична катастрофа
Разливът на петрол е причинен от пробив на тръбопровод от петролна сонда. Той е започнал да се придвижва към град Хънтингтън, а мъртви риби и птици са изхвърлени на брега, съобщават от Reuters.
Изтекли са около 477 хил. литра (126 хиляди галона) суров петрол, като те са се разпрострели на около 13 квадратни мили (33,6 кв. км). Петното е било забелязано в събота сутринта.
По думите на кмета на Хънтингтън Бийч, това е „потенциална екологична катастрофа“.
Тя заяви, че този инцидент е „призив за действие, че трябва да бъдат спрени сондажите край крайбрежието на Калифорния“.
Добивът на петрол край бреговете на Калифорния е намалял рязко в сравнение с 90-те години на XX век, когато е бил в своя връх. Една от причините за това са строгите правила на щата. Губернаторът на демократите Гавин Нюсъм заяви, че иска да прекрати сондажите на петрол в щата до 2045 г.
Превод и редакция: „Нова Вест“, Ралица Димитрова
Пожарникарите са реагирали на 69 сигнала за произшествия в рамките на последното денонощие и са…
Новата седмица започва с типично пролетно време – редуване на слънчеви часове с развитие на…
Областният управител на Софийска област Иван Димитров обяви във Facebook, че подава незабавна оставка от…
В пернишкия квартал „Изток“ е станал инцидент, при който през нощта на 8 май е…
Вторият ден от Giro d'Italia, който за първи път се провежда в България, завърши с…
В рамките на специализирана полицейска операция за повишаване на пътната безопасност през изминалата седмица са…
Leave a Comment