Изборите ще се проведат през идната година
Унгарският политик Клара Добрев, чийто баща е българин, се оказа козът в ръкава на опозицията, чрез който тя ще се опита да отнеме властта от настоящия премиер Виктор Орбан. Добрев ще се изправи срещу него на изборите догодина.
Сериозните шансове на адвокатката с български корени прозират зад частичните резултати от вътрешния вот, проведен в четвъртък, предава БНР. Добрев, чиято кандидатура й дава възможност да стане първата жена премиер на Унгария, се съревновава с левия кмет на Будапеща Гергей Карачон.
Добрев е родена в София. Майка й е унгарка, а баща й – българин. В момента тя е заместник-председател на Европейския парламент. Омъжена е за експремиера на Унгария Ференц Дюрчани, а дядо ѝ по майчина линия е бил председател на унгарския парламент в миналото.
Шест партии, включително социалистите, Демократична коалиция, либерали и бившата крайнодясна, а понастоящем дясноцентристка „Йобик“, обединиха силите си срещу Орбан за вота догодина. Това е първият обединен фронт срещу премиера националист, откакто той дойде на власт през 2010 г.
За момента анкетите дават приблизително равен резултат за опозиционния блок и за ФИДЕС на Орбан.
По публикацията работи Снежина Раева
Агенцията за социално подпомагане (АСП) започна изплащането на компенсациите от 20 евро заради повишените цени…
Окръжният съд в Кюстендил постанови постоянна мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо гражданин на…
Окръжният съд в Кюстендил постанови постоянна мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо гражданин на…
Регионалната здравна инспекция в Ловеч съобщи за три нови случая на морбили в областта. Заболяването…
Седем държавни болници в страната са проверявани, след като стана ясно, че са купували едни…
Министерството на труда и социалната политика предлага промени в нормативната уредба, които да улеснят пенсионерите.…
Leave a Comment