Руският министър на извънредните ситуации Евгений Зиничев е загинал по време на учение Норилск, предаде ТАСС
Според министерството Зиничев е починал при изпълнение на служебния си дълг, спасявайки живота на човек.
По време на учението оператор, който го заснемал, се подхлъзнал и паднал в близка река. Министърът веднага се втурнал да го спасява, но скачайки във водата, удря главата си в камък и загива, съобщават от Нова. Операторът също не е оцелял.
„С прискърбие Ви съобщаваме, че при изпълнение на служебните си задължения, докато се намира на междуведомстено учение за защита на арктическата зона от извънредни ситуации, спасявайки човешки живот трагично загина ръководителят на Министерството на извънредните ситуации Евгений Зиничев“, съобщи ведомството, цитирано от ТАСС.
Зиничев е бил ръководител на Министерството на извънредните ситуации от 18 май 2018 г. Служител е в КГБ, а след разпадането на СССР е продължил кариерата си във Федералната служба за охрана. 9 години е бил личен адютант на Путин.
По публикацията работи: Ралица Димитрова
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Leave a Comment