Политика

Нинова покани на разговори ИТН, ДБ и ИБГНИ

Лидерът на БСП Корнелия Нинова изпрати покани за разговори с “Изправи се БГ! Ние идваме!”, “Демократична България и на “Има такъв народ”

Председателят на коалиция “БСП за България” Корнелия Нинова изпрати покани за разговори с “Изправи се БГ! Ние идваме!” на 29 август (неделя) от 14:00 часа, на “Демократична България” на 31 август (вторник) от 10:00 часа и на “Има такъв народ” на 1 септември (сряда) от 11:00 часа за съставяне на правителство с третия мандат, възложен на ПГ на коалиция “БСП за България”. Нинова предлага срещите да бъдат открити за медиите.

Веднага, след като стана ясно, че от БСП ще получат третия мандат, Нинова обеща столетницата да прояви максимум разум и диалогичност към другите партии на протеста, съобщават от Нова.

„Ще подходим различно от носителя на първия мандат и няма да поставяме предварителни условия и определени от нас кандидатури за министри и премиер. Искаме да вземем това решение заедно, търсим консенсус. Всичко ще се случи публично – пред народа, за да се знае какви преговори водим с кого и за какво”, заяви в четвъртък тя.

Днес лидерът на столетницата обясни и как ще подходи с „Има такъв народ” и „Демократична България”, които обявиха, че няма да подкрепят мандата на БСП.

„Ще ги убедим с това, което предстои пред България. Ние сме пред два избора – да съставим редовен кабинет или да отидем на нови избори. Имаме аргументи защо трябва да има редовен кабинет. Всички колеги са съгласни, че идват кризи, на които трябва да отговорим адекватно, разумно и спокойно. Има всички налични условия за разбирателство, ако имаме мисъл за държавата и за хората”, заяви Нинова.

По публикацията работи: Ралица Димитрова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

БСП свиква извънреден Национален съвет след отпадането от парламента

Лидерът на „БСП-Обединена левица“ Крум Зарков обяви, че свиква извънредно Националния съвет на партията тази…

преди 12 часа
  • България

МВР провери над 17 000 участници в движението за денонощие, засече 26 шофьори с алкохол и 4 с наркотици

В рамките на засилената специализирана полицейска операция за контрол по спазване на Закона за движението…

преди 12 часа
  • България

Йотова: Първото заседание на 52-рото Народно събрание вероятно ще е на 29 или 30 април

След приключване на изборния процес и обработката на протоколите вниманието е насочено към сформирането на…

преди 12 часа
  • България

Над 2 тона нелегални препарати за растителна защита открити край Котел

Мащабна проверка в котелското село Ябланово завърши с разкриването на голямо количество нерегламентирани продукти за…

преди 12 часа
  • България

Ограничено движение по АМ „Струма“ край Благоевград заради свличане на скална маса

Движението в посока София по автомагистрала „Струма“ в област Благоевград остава ограничено след свличане на…

преди 13 часа
  • България

МФ пласира ДЦК за 150 млн. евро и увеличи новия дълг до 1,2 млрд. евро

България продължава да привлича ресурс през вътрешния пазар на държавни ценни книжа. Министерството на финансите…

преди 13 часа