България

Кацаров огласи ще има ли нови Covid мерки в страната

Днес министърът на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров посети Covid отделението в 12-то ДКЦ в столичния „Люлин“.

Той обяви, че процедурата за безплатно лечение на пациенти с коронавирус извън болниците вече е в ход. Там ще се преглеждат и изследват безплатно леките и средно-тежките случаи.

До момента в страната работят около 40 такива зони към поликлиниките, но се очаква скоро броят им да стане 150. Всеки медицински център, предлагащ амбулаторно лечение на COVID пациенти, ще получи до 50 000 лева помощ от държавата във вид на консумативи, пише NOVA.

„Всяко лечебно заведение ще получи безвъзмездно такава подкрепа с апаратура, която да използва за лечението на COVID болни. Целта е пациенти от цялата страна с COVID да имат възможност да получат клинични прегледи, амбулаторни изследвания, рентгенови снимки и да им бъдат предписани безплатни лекарства, ако е необходимо да се лекуват у дома. Това са леки или средно-тежки пациенти”, заяви д-р Кацаров.

„Към момента пандемията е под контрол, броят на болните и на заразените не е толкова голям, няма драма в ситуацията и към днешна дата не се налагат нови мерки“, каза още Кацаров.

По думите на здравния министър, той изчаква доклад от главния държавен здравен инспектор за епидемичната обстановка, като на база на експертния доклад ще вземе решение дали е необходимо да се налагат нови мерки.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 4 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 4 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 5 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 5 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 5 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 5 дни