Според учените ваксините са единствения начин за борба с коронавируса. Но населението има различно мнение по този въпрос, но индийският лекарствен регулатор одобри за спешна употреба при хора на и над 12 години първата ДНК ваксина срещу коронавируса в света.
Одобрението на препарата ще даде нов тласък на индийската ваксинационна програма. Властите си поставиха за цел да ваксинират до декември всички подлежащи на ваксинация пълнолетни в страната, предаде БТА.
Първата в света ДНК ваксина срещу коронавируса се нарича ЗиКоВ-Ди (ZyCoV-D). Тя използва участък от генетичен материал от вируса, който дава инструкции на ДНК или на РНК да произведат специфичен протеин, който имунната система разпознава и на който реагира.
Ваксината се поставя в три дози. Производителят й Кадила Хелткеър (Cadila Healthcare Ltd) има намерение да произвежда по 100-120 милиона дози от препарата на година и вече е започнал да го прави. Компанията е разработила ваксината в партньорство с Департамента по биотехнологии. Това е втората ваксина срещу коронавируса, която е разработена от индийски специалисти. Властите вече дадоха разрешение за спешна употреба на ваксината Коваксин (Covaxin) на компанията Бхарат Биотех (Bharat Biotech).
В Индия са разрешени за употреба сега общо шест ваксини срещу коронавируса. Но едва 9,18 процента от цялото население е напълно ваксинирано.
Одобрената първа в света ДНК ваксина има ефикасност от 66,6 процента. Това е било установено по време на изследване с участието на 28 000 доброволци от цялата страна.
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment