Свят

Ердоган с категорично послание към ЕС относно бежанците

Турският президент заяви, че Европа трябва да поеме отговорност за бежанците от Афганистан

Турция няма намерение да се превръща в европейско депо за бежанци от Афганистан. Това заяви турският президент Реджеп Ердоган след заседание с правителството снощи, предаде БНР.

„Европа трябва да поеме отговорност за бягащите от Афганистан хора“, допълни Ердоган. И така даде да се разбере, че споразумение с Европейския съюз като това за сирийските бежанци, благодарение на което беше спряна мигрантската вълна от 2015 година, е далеч от сигурно.

По-рано днес говорителят на гръцкото правителство Янис Економу заяви, че се вземат всички необходими мерки за предотвратяване на повторение на събитията отпреди 6 години, когато егейските острови на Гърция и сухопътната й граница с Турция бяха залети от бягащи от войните в Сирия, Ирак и Афганистан хора.

„Граничната охрана е вдигната под тревога, няма да позволим повторение на предишните стълпотворения“, заяви говорителят.

По публикацията работи Снежина Раева 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Тяло на мъж е открито в района на хижа „Рудничар“ на Витоша

В района на Природен парк „Витоша“, недалеч от туристическа хижа „Рудничар“, е открито тялото на…

преди 10 часа
  • България

Мащабна полицейска акция по пътищата: проверени 15 962 коли и 18 шофьори под влияние на алкохол и наркотици

През изминалия ден е проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…

преди 10 часа
  • България

Шумен обновява още девет автобусни спирки с графити арт

Община Шумен продължава обновяването на градската инфраструктура и започва работа по още девет автобусни спирки.…

преди 11 часа
  • България

Шумен обновява още девет автобусни спирки след успешен пилотен проект

Община Шумен продължава инициативата си за обновяване на градската инфраструктура и започва работа по още…

преди 11 часа
  • България

Българките са сред най-младите първи майки в ЕС със средна възраст 26,9 години

Последните данни на Евростат показват ясна тенденция в Европейския съюз за възрастта, на която жените…

преди 13 часа
  • България

Батак отбелязва 150 години от Априлското въстание с шествие и тържествена заря

Днес и утре Батак е в центъра на националното внимание. Градът отбелязва тържествено 150-годишнината от…

преди 13 часа