Свят

Руски тенисист не издържа на високите температури на Олимпиадата в Токио (ВИДЕО)

По време на Олимпийските игри в Токио, руският тенисист Даниил Медведев, който е и №2 в мъжкия тенис в световен мащаб, не издържа да жегата в мача срещу италианеца Фабио Финини.

Руснакът не издържа на жегата и имаше затруднения с дишането, което наложи намесата на медицинския екип на корта. След намесата на лекаря съдията попита Медведев дали вече е готов за игра, на което той реагира остро, видимо изнервен, пиеш Gong.bg.

„Дали мога да продължа? Да, но мога да умра! Ако това стане, кой ще е виновен”, отсече руснакът, който в крайна сметка спечели с 6:2, 3:6, 6:2.

Това е поредният път в Токио, в който сериозната жега се отразява на руски спортист. Преди дни състезателката по стрелба с лък Светлана Гомбоева се свлече на земята по време на състезание, а по-късно се оказа, че е прекарала твърде много време на слънце и това е причината за влошеното ѝ здравословно състояние.

По публикацията работи: Мариела Анастасова
Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 10 часа
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 11 часа
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 11 часа
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 11 часа
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 12 часа
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 12 часа