Еврокомисията представи редовния си доклад за върховенството на закона
Критика срещу борбата с корупцията и липсата на достатъчно свобода за медиите – това съдържа редовният доклад на Европейската комисия за върховенството на закона, предава Нова телевизия.
В частта за България се посочва, че не са приключили законодателните промени, свързани с отчетността на главния прокурор. По отношение на корупцията по високите етажи на властта, случаите на обвинени остават малко.
„Беше приет закон за главния прокурор и за неговите заместници. Впоследствие същият закон беше оспорен пред Конституционния съд, който го обяви за противоконституционен. Като следствие, проблемът с наказателната отговорност на главния прокурор остава валиден“, пише в доклада.
Брюксел отбелязва и липсата на прозрачност за собствеността на медиите. В документа се казва още, че работната среда и сигурността на журналистите не са се подобрили.
По публикацията работи Снежина Раева
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Народното събрание прие нов правилник за своята дейност след остри дебати, които изостриха напрежението между…
Окръжна прокуратура – Кърджали излезе с официална позиция по повод медийни запитвания за процесуалните действия…
Leave a Comment