България

Арестуваха 11 души при спецакция в Пещера

11 души са арестувани в Пещера при специализирана полицейска акция в Пещера. Проверяващите са заловили мъж, притежаващ метамфетамин, както и друг, съхраняващ алкохол без бандерол. По случаите са образувани 10 досъдебни производства

В операцията са участвали  служители от районните управления в Пещера, Пазарджик, ОДМВР – Пазарджик, сектор „Специализирани полицейски сили“ и сектор „Специализирани тактически действия“ при ОД МВР – Пловдив, жандармеристи от Зоналните жандармерийски управления в Пловдив и Кърджали при ГДЖСОБТ. В по-късен етап в проверките са се включили и представители на Дирекция „Безопасност на храните“, Дирекция „Инспекция по труда“,НАП и РЗИ.

Извършени са проверки на 914 лица и 655 моторни превозни средства. Засечени са четирима водачи, управляващи автомобилите си след употреба на алкохол в границите между 1.26 и 3.05 промила. Установен е случай на използване на неистинско свидетелство за управление на МПС, два на нерегламентирано присъединяване към водопреносната мрежа. Проверяващите са заловили мъж, притежаващ метамфетамин, както и друг, съхраняващ алкохол без бандерол. По случаите са образувани 10 досъдебни производства.

Полицаите са съставили общо 52 акта и 34 фиша за установени нарушения по Закона за движение по пътищата, Кодекса за застраховането, Закона за българските лични документи. Връчени са 101 електронни фиша на водачи, извършили нарушения.

Проверени са също 14 търговски обекта, при които са установени нарушения и компетентните институции за взели отношение.

Комплексните действия на полицейските органи ще продължат на територията и на други населени места в областта, посочват още от пресцентъра на полицията в Пазарджик.

По публикацията работи: Ралица Димитрова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж остава под домашен арест за участие в масово сбиване в Габрово

Районният съд в Габрово наложи мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъж с инициали К.М.,…

преди един час
  • България

ГДБОП разкри незаконно производство на облекла с чужди търговски марки в Дупница

Под надзора на Районната прокуратура в Кюстендил е започнала активна разследваща дейност срещу незаконното използване…

преди един час
  • България

БАБХ затвори заведение в центъра на Пазарджик заради 100 кг месо без документи

Инспектори от Областната дирекция по безопасност на храните в Пазарджик преустановиха работата на обект за…

преди 2 часа
  • България

България отчита 6% спад в железопътните превози и остава сред последните в ЕС

България е сред последните в ЕС по интензивност на пътуванията с железопътен транспорт, сочат данни…

преди 2 часа
  • България

Държавата започва диалог за справедливи цени на хранителните стоки

Ръстът на цените на хранителните стоки и намаляващата покупателна способност на българските граждани налагат адекватни…

преди 2 часа
  • България

ТЕЦ „Бобов дол“: Официалните данни не показват превишение на нормите

В последните дни в медиите се появи информация за проучване на екологичната организация „Грийнпийс“, насочено…

преди 3 часа