Днес избираме депутати за 46-тото Народно събрание. 23 партии и коалиции участват в надпреварата за място в Парламента.
В Бургас 363 500 избиратели имат право на глас в 739 секции. В 590 от тях гласуване ще е машинно. За първи път в историята на Бургас секция ще има и на борда на кораб, който се намира в открито море. 2 са мобилните урни, които обслужват територията на града. 51 са заявленията на хора под карантина.
Плажовете по Южното Черноморие са пълни с туристи. 365 000 души от Бургаска област ще могат да упражнят правото си на глас. Оказва се, че 771 000 са променили настоящия си адрес, за да могат да гласуват, докато са на почивка.
Очаква се напрежение в секциите, тъй като тези, които са настанени в хотели, на практика няма как да гласуват. В секциите има специално обучени хора, които да разяснят това.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Leave a Comment