България

Стартира подписка за издигане на паметник на подполковник Терзиев

Будни граждани на Асеновград стартираха подписка за издигането на паметник на загиналия подполковник Валентин Терзиев, който падна със самолет МиГ-29 в морето край Шабла.

Инициативата е на близък приятел на Терзиев и е обявена във Фейсбук. Подписи се събират от вчера – 7-ми юли в градинката на Музея в Асеновград. Днес в часовия интервал от 16:30 до 20:30 часа също ще се събират подписи на същата локация.

За другите дни хората ще бъдат уведомявани допълнително в групата „За по-добър живот в Асеновград”. Инициаторите твърдят, че имат съгласието на близките на пилота и че събраните подписи трябва да са минимум 200. Има вече направени и предложения къде да се разположи паметника в родния му град Асеновград.

„Вальо беше мой приятел и ще направя всичко възможно той да не бъде забравен“, пише Димитър Тачев, основният инициатор на идеята.

Тя е подкрепена от много хора. Пишат и българи от САЩ, които са близки и познати на Валентин. Някои от тях твърдят, че паметна плоча с лика на този съвременен герой би напомняла за него и би вдъхновявала младите хора.

Има предложения да се направи и онлайн петиция, за да може повече хора да се включат в събирането на подписи, но за сега не е възможно това да се случи.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Мариела Анастасова

Скорошни постове

  • България

Жена загина при удар в крайпътно дърво между Дулово и Исперих

Днес около 13:00 часа стана тежък пътен инцидент, при който загина 55-годишна жена. Трагедията е…

преди 46 минути
  • България

Европейската прокуратура порица Теодора Георгиева за три дисциплинарни нарушения

Колегията на Европейската прокуратура (ЕППО) приключи дисциплинарното производство срещу българския представител Теодора Георгиева и наложи…

преди един час
  • България

Бюджет 2026 мина на първо четене на фона на критики за дефицита

Народното събрание направи първа стъпка към приемането на държавния бюджет за 2026 г., като одобри…

преди 2 часа
  • България

Полицията се оттегля от района на „Петрохан“, разследването за смъртта на шестима души продължава

Във връзка с досъдебното производство за смъртта на шестима души в района на хижа „Петрохан“…

преди 4 часа
  • България

ГДБОП разкри схема за източване на над 260 000 лева от еврофондове в Якоруда

ГДБОП разкри схема за незаконно усвояване на европейски средства в Якоруда. Разследването е под надзора…

преди 4 часа
  • България

Даниел Бузов: Случаят „Петрохан“ е планирана екзекуция на шестима души

По сагата „Петрохан“ се появиха нови твърдения. Според Даниел Бузов, собственик на медията „Бул Нюз“,…

преди 6 часа