Носенето на маски във Великобритания ще се превърне в личен избор на гражданите, съобщават от Reuters
Министърът на общностите във Великобритания Робърт Дженрик заяви, че ще се довери на хората „да упражняват добра преценка“ при индивидуалното решение за носене на лични предпазни средства.
Ковид ограниченията трябва да бъдат премахнати на 19 юли съгласно пътната карта на правителството, а министър-председателят Борис Джонсън ще изложи подробности за последния етап на облекчаване на мерките през следващите дни.
Запитан дали ще спре да носи маска за лице, ако е разрешено, той каза: „Ще го направя. Нямам особено желание да нося маска и мисля, че много хора ще се радват от отпадането на това изискване. „
Джонсън се надяваше да премахне окончателните ограничения през юни, но планът му беше провален от нарастващите случаи на коронавирус, задвижвани до голяма степен новия по-заразен вариант „Делта“.
Превод и редакция: „Нова Вест“, Ралица Димитрова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment