Албанските и италианските полицейски власти са провели мащабна съвместна операция, при която са арестувани 38 души. Те са задържани по обвинения в корупция, пране на пари и международна търговия и за злоупотреба със служебното положение
Арестите са извършени в Албания, Черна гора, Испания и Италия. Те са по нареждане и сътрудничество на Албанската специална прокуратура, италианското антимафиотско звено, координационната служба на полицията в Тирана, албанската полиция и Евроюст, предаде БТВ.
Взето е решение и за конфискуване на активи, за които се подозира, че произхождат от престъпни или други незаконни дейности на стойност няколко милиона евро.
Сред арестуваните албанци са прокурор, началник на отдел „Пътно движение“ в Главна дирекция на полицията и бивш заместник-командир на полицията.
Акцията следва разследване в рамките на операциите „Шеф“ и „Покрив“, реализирани през 2018 и 2020 г. от италианската дирекция за борба с мафията в Вари.
По публикацията работи: Ралица Димитрова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment